Rottweiler Irkları ve Eğitimleri

PAYLAŞ
Rottweiler Irkları ve Eğitimleri

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Rottweiler Irkları  hayvan severler tarafından oldukça fazla merak edilmektedirRotties olarak da bilinen bu köpekler iri, kaslı, kendinden emin ve sevecendir. Dışarıdan korkutucu görünseler de aslında sadık ve sevgi dolu bir kişilikleri vardır. Köpeğinizin bu süreçte mutlu olması için bir işi olmalıdır. Koruma ve kollama gibi görevler bu köpeklerin mutluluğunun anahtarıdır. Bu cins hakkında radikal ve tehlikeli genellemeler yapmak yanlış olur.

Herhangi bir köpek cinsi ne olursa olsun, tıpkı diğer canlılar gibi saldırgan veya tehlikeli olabilir. Rottweiler’ın karakteri, nasıl yetiştirildikleri ve eğitildikleri ile doğrudan ilgilidir. Bu hayvanlar, ilk çağlarında bilinçli insanlar tarafından sahiplenildiklerinde dünyanın en sevecen ve koruyucu hayvanları arasında yer alırken, sorumsuz ve umursamaz sahipleri nedeniyle istenmeyen karakter özellikleri gösterebilmektedirler.

Fiziki Özellikleri Ne Düzeyde

Rottweiler Irkları  büyüklüğü ile bilinir. Yetişkin erkekler için ideal ağırlık aralığı 50 – 60 kg’dır. Öte yandan, yetişkin dişiler minyondur ama yine de çoğu büyük ırktan daha büyüktür. İdeal ağırlıkları 35 – 48 kg arasındadır. Düzenli veteriner ziyaretleri ile kilo kontrolü sağlanırken, verilen ortalama aralıklara dikkat etmek gerekir. Yetişkin erkeklerin boyları 61 ila 69 santimetre, yetişkin dişilerin boyları ise 56 ila 63 santimetre arasındadır. İdeal kiloya bakarken köpeğin boyu da dikkate alınmalıdır.

Bu köpeklerin tarihine bakıldığında Roma İmparatorluğu döneminde Avrupa’ya yürüyen orduları korumak için kullanıldığı bilinmektedir. Adını Alman Alpleri’nin eteklerinde bulunan Rottweiler kasabasından alan köpekler bir süredir polisle çalışıyor. Bu köpekler resmi isimlerini ve cins tanımlarını 1900’lerin başında aldılar ve bugün hala popüler bir cins olarak bilinyor.

Kaç Yavru Doğurur?

Rottweiler Irkları dişileri doğumda 8 ila 12 yavruya sahip olabilir. Dışarıda daha fazla köpek yavrusu olsa da, bu genel ortalamadır. Doğan yavru sayısı köpeğin sağlığına, yaşına, büyüklüğüne ve çiftleştiği erkeğe bağlıdır. Hamilelik yaklaşık 63 gün sürer ve 65. günde doğum başlamadıysa, veterinere gidilmesi kesinlikle gereklidir.

Tüy Döküm Süreci Nasıl?

Rottweiler Irkları  tüyleri çift katlıdır. Dış kaplama olarak tanımlanan kaplama, orta uzunlukta yoğun tüylerden oluşurken, dış kaplamadan görünmeyen iç kaplama adı verilen başka bir kaplama vardır. Mevsime bağlı olarak dökülme oranı artar. İlkbahar ve sonbahar aylarında tüy dökümü arttıkça daha fazla bakım gerekir. Düzenli fırçalama saç ve cilt sağlığı için önemlidir. Sık temizlik gerektirmezler.

Kaç Saat Uyuyorlar?

Rottweiler Irkları  için yetişkin bir köpek günde 12 saate kadar uyuyabilir. Bu alışılmadık bir durum değildir, ancak köpeğin can sıkıntısından uyumaması sağlanmalıdır. Sıkılmış köpeklerin benzersiz davranışları vardır. Bu köpekler sıkılırsa ön patilerini çok fazla yalayabilir ve ülsere neden olabilirler. Uyku ile ilgili sıkıntıları gidermek için düzenli yürüyüş ve aktivite gereklidir. Yavru ve yaşlı köpekler günde 12 saatten fazla uyuyabilir.

Eğitim Süreci Nasıl Oluyor?

Bu cins için erken eğitim önemlidir. Eğitim 6-8 hafta arasında başlayabilir. Bu antrenmanlara ne kadar dikkatli ve tutarlı bir şekilde devam edilirse, sonuçlar o kadar hoş olacaktır. Yüksek zeka ve enerji seviyeleri ile düzenli aktivitelere katılmaları ve eğitim almaları gerekmektedir. Aile ile birlikte yaşayan bu köpekler, ailedeki çocuklara karşı çok koruyucu olacağından evde başka evcil hayvan olmaması önemlidir. Kedilerle yaşamak da cinsin agresifleşmesine neden olabilir. Rottweiler’ın zekasını geliştirmeye yönelik faaliyetler de eğitim programına dahil edilmelidir.

Bu cins için düzenli bir yemek planı önemlidir. Doğası gereği diyet düzensiz ise, cins kilo almaya ve obezite sorunları geliştirmeye eğilimlidir. Kaçamak  beslenme süreci Rottieler için uygun değildir ve günlük beslenme ihtiyaçlarını aşmalarına neden olacak ödüller verilmemelidir. Ödül verilecekse tekrar porsiyon ayarlaması yapılabilir veya daha fazla egzersizle kalori açığı oluşturulabilir. Firmamızdan bu konular hakkında hizmetler alabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: