Toy Poodle Yavrular En Çok Ne Sever?

PAYLAŞ
Toy Poodle Yavrular En Çok Ne Sever?

Köpeğin Özellikleri:

 • IRK
 • CİNSİ
 • ANNE
 • BABA
 • DOĞUM TARİHİ
 • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Toy Poodle yavrular yeni yuvalarına geldiği ilk andan itibaren ilgi görmek isteyecektir. Diğer tüm evcil hayvanlarda olduğu gibi köpekler de kendilerine ilginin yüksek olmasına bayılırlar. Toy Poodle, karakter özellikleri itibariyle oyun oynamayı seven ve iyi huylu bir köpek türüdür. Genel itibariyle diğer köpeklerin hoşlandığı her şeyi yapmayı severler.

Toy Poodle’lar, sevimli ve cana yakın bir köpektir. Bu özellikleriyle Toy Poodle’ların en çok sevdiği davranışlardan bazıları şunlardır:

 • Kendilerine ilgi ve sevgi gösterilmesi,
 • Sahipleriyle veya oyuncaklarla oyun oynamak,
 • Dışarda günlük yürüyüşler yapmak,
 • Diğer insanlar ve hayvanlar ile sosyalleşmek,
 • Lezzetli mamalar tüketmek vb.

Cana yakın ve enerjik bir köpek türü olan Toy Poodle, yeni şeyler keşfetmeyi de severler. Zeki bir köpek ırkı olmasıyla da Toy Poodle eğitim uygulamalarına da kolayca adapte olabilmektedir. Toy Poodle yavrular en çok ne sever sorusuna bu nedenle birçok farklı yanıt vermek mümkündür.

Toy Poodle Karakter Özellikleri Nelerdir?

Toy Poodle karakter özellikleri itibariyle diğer birçok köpek ırkına göre daha sevecen ve zekidir. Dünyanın en zeki köpekleri arasında Border Collie ırkından sonra ikinci sırada gösterilen Toy Poodle, sevimlilikleri kadar zekalarıyla da beğeni toplamaktadır.

Toy Poodle köpeklerin genel özelliklerine bakıldığında şu karakter özeliklerine sahip oldukları görülmektedir:

 • Son derece zeki bir köpektir ve yeni komutları hızlı şekilde öğrenebilir.
 • Sahiplerine karşı büyük bir bağlılık gösterirler.
 • Diğer insanlar, köpekler ve evcil hayvanlar ile iyi anlaşırlar.
 • Oldukça enerjiktir.
 • Sevgi dolu ve oyuncudur.
 • Sahiplerinin ruh haline duyarlı olabilirler.

Toy Poodle köpeklerin genel karakteristik özelliklerine bakarak onların nelerden daha çok hoşlanıp hoşlanmayacakları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Toy Poodle Nelerden Hoşlanır?

Toy Poodle besleyenler genelde bu köpek ırkının ilgi görmeyi ve oyunlar oynanmasını sevdiğini ifade etmektedir. Oldukça enerjik ve sevgi dolu, zeki bir köpek ırkı olması onlarla sahiplerinin iyi bir iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Toy Poodle’lar sahiplerinin ilgisini ve dikkatini severler. Onlarla konuşmak, okşamak ve sevgi göstermek oldukça hoşlarına gidecektir.

Toy Poodle dışarda diğer köpekler ve insanlar ile sosyalleşmeyi de seven bir köpek ırkıdır. Kır gezileri ve sosyal etkileşimler Toy Poodle’ların sevdiği aktiviteler arasında yer almaktadır. Evinizde onlarla geçireceğiniz her vakit hoşlarına gidebilir. Elbette hoşlarına gidecek mamalar ve lezzetli ikramlar da bu kapsamda oldukça hoşlarına gitmektedir.

Toy Poodle Yavru Ne Yer?

Yavru Toy Poodle beslenme alışkanlıkları sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için son derece önemlidir. Büyüme dönemlerinde Toy Poodle’lar özel bir dikkat gerektirmektedir. Bu dönemde doğru beslenme sağlamak önemli bir konudur. Kaliteli yavru köpek mamalarının tercih edilmesi gerekecektir. Özellikle Toy Poodle yavrularına özel olarak üretilen mamaların verilmesi önemli bir unsurdur.

Diğer tüm köpeklerde olduğu gibi Toy Poodle’larda ayrıca yaşa göre beslenme de gerekecektir. Doğduktan hemen sonra anne sütü ile beslenirler. Yaklaşık olarak 6 – 8 haftalık olduktan sonra katı gıdalara geçebilirler. Yavru köpeklerin ayrıca düzenli ve bölünmüş aralıklarla beslenmesi gerekecektir. Genelde 3 – 4 öğün şeklinde beslenme önerilir.

Toy Poodle En Sevdiği Mama Hangisi?

Toy Poodle beslenme alışkanlıkları yavruluk döneminden itibaren özenle yapılmalıdır. Toy Poodle özel bir köpek ırkı olması nedeniyle kaliteli ve bu ırka özel olarak hazırlanan mamalar ile beslenmelidir. Özellikle büyüme döneminde Toy Poodle’ların doğru mamalar ile beslenmesi gerekecektir. Toy Poodle köpek maması tercihlerinde birçok farklı markanın mamaları tercih edilebilmektedir.

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de belirli yemek tercihleri bulunmaktadır. Köpeğinizin damak zevkini keşfederek buna uygun bir beslenme planı oluşturulması daha yararlı olacaktır. Toy Poodle’lar küçük ırk köpek mamaları ile beslenmelidir. Küçük ırklar için özel olarak formüle edilen mamalar protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral açısından zengindir.

Toy Poodle Neden Yalar?

Toy Poodle en büyük hali bile yaklaşık 24 – 28 cm boyutlarda olmasıyla en küçük köpek ırklarından biridir. Oldukça cana yakın ve sevimli bir köpek ırkı olan Toy Poodle, çoğu zaman sevgisini göstermek için yalama refleksi ve kuyruğunu sallama gibi davranışlarda bulunabilir. Ancak tek başına bu davranış sevgi göstergesi olmayabilir.

Köpekler arasında yalama davranışı sosyal bir iletişim şeklidir. Bir köpek başka köpeği yalıyor veya sizi yalıyorsa dostluk gösteriyor olabiliyor. Köpeğinizin sevdiği davranışları yaptığınız da sizi yalayarak teşekkür edebilir ve sevginize karşılık verebilir. Toy Poodle yavrular en çok ne sever sorusuna doğru yanıt bulmak bu yönüyle önemlidir.

Toy Poodle Kolay Eğitilebilir Mi?

Toy Poodle eğitimi küçük yaşlardan itibaren başlamalıdır. Toy Poodle’lar dünyanın en zeki köpekleri arasında yer almaktadır. Bu keskin zekaları kolayca eğitim almalarını ve birçok yeni komutu kolayca öğrenmelerini sağlar. Ayrıca yeni şeyler keşfetmeyi de seven yapıları eğitim sürecinin kolayca gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Diğer birçok köpek ırkına göre Toy Poodle’lar kolay eğitilebilir. Temel itaat eğitimlerine yavruluk döneminden itibaren başlayacak sizinle çok daha uyumlu bir hayat sürmesini sağlamanız mümkündür.

Toy Poodle Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Evde Toy Poodle beslemek günümüzde köpek sahiplenmek isteyenler için popüler bir tercihtir. Toy Poodle’ların evde bakım için sık tercih edilmesinin asıl nedeni ise bu köpeklerin hem son derece sevimli bir görünüme sahip olması hem de oldukça küçük boyutlar sahip küçük bir köpek ırkı olmasından kaynaklanmaktadır.

Toy Poodle gibi küçük ırkların bakımı, köpeğin sağlığı ve mutluluğu için önemli bir konudur. Kısaca Toy Poodle bakımında şunlara dikkat etmek köpeğinizin daha mutlu olmasını sağlar:

 • Tüy Bakımı: Kalın ve kıvırcık yapıdaki tüylerin düzenli olarak taranması gerekir. Ayrıca düzenli olarak tüy kesimi de yapılmalıdır.
 • Banyo: Toy Poodle’lar genelde 8 haftada bir veya duruma göre her ay yıkanabilir. Ciltleri hassas olduğu için kaliteli köpek şampuanları seçilmelidir.
 • Tırnak, Diş ve Kulak Temizliği: Dişlerinin fırçalanması, tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi ve kulak temizlikleri önemlidir.

Toy Poodle’ların genel bakım sürecinde ayrıca düzenli egzersiz yapmaları ve kaliteli uygun mamaların tercih edilmesi gerekecektir. Köpeğinize yeterli ilgi ve sevgi göstererek de daha mutlu bir hayat yaşamasını sağlamanız mümkündür.

Toy Poodle Sadık Mıdır?

En sadık köpek türleri arasında da gösterilen Toy Poodle, sahipleri ile iyi bir iletişim kurabilmektedir. Sahiplerine bağlılıklarıyla öne çıkan Toy Poodle, sadık bir köpek ırkıdır. Sizinle ve ailenizle vakit geçirmekten hoşlanacaktır. Ayrıca zeki bir hayvan olması da onların kolay uyum sağlamasına yardımcı olur.

Toy Poodle Uyumayı Sever Mi?

Toy Poodle uyku düzeni yavruluk döneminde oldukça uzundur. Toy Poodle’ların yetişkinlik döneminde de en sevdiği şeylerden biri uykudur. Yavrular genelde 15 saat uyumaktadır. Yetişkinlerde ise uyku süresi 12 – 13 saati bulmaktadır. Uykuyu bir hayli seven bir ırk olan Toy Poodle’ları çok sık şekerleme yaparken bulabilirsiniz.

Toy Poodle yavrularının gelişimi için uyku önemlidir. Toy Poodle yavrular en çok ne sever sorusuna ayrıca uyku da bir yanıt olacaktır. Güvenli bir uyku çekebilmeleri için onlara uygun yaşam alanlarını sunmanız gerekecektir.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: